Офіційний сайт Токмацької районної ради Запорізької області

Розділи

Календар

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Новини

Податковий карантин. Що змінилося для платників подактів?

У зв’язку з активною фазою розвитку світової пандемії коронавірусу та введення в Україні карантину, державна податкова служба вводить карантинний мораторій на проведення податкових перевірок.

Запроваджується мораторій на проведення документальних (в тому числі з ЄСВ) та фактичних перевірок, крім перевірок з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість. На сьогодні затверджено термін мараторію – з 18 березня 2020 по 31 травня 2020 року, а на заборону документальних перевірок з ЄСВ – до 18 травня.

За результатами таких перевірок, які офіційно завершені 17 березня, контролюючим органом забезпечується оформлення актів (довідок) перевірок та надіслання (вручення) платникам податків податкових повідомлень-рішень з дотриманням порядку та термінів.

Платники податків, не зважаючи на введення мораторію, мають право подавати заперечення до актів перевірок, завершених до запровадження мораторію, та оскаржувати прийняті за їх результатами податкові повідомлення-рішення.

Також фахівці радять платникам податків скористатися можливістю надавати додаткові докази й інформацію поштою або в електронному вигляді у зв’язку з оголошеним карантином, - зазначають у податковій службі України. Те саме стосується й отримання довідок, - їх можна замовити з допомогою електронних сервісів.

За інформацією Головного управління ДПС у Запорізькій області, податкові санкції під час карантину (1 березня – 31 травня) не діють. Так, не застосовуються штрафи за порушення податкового законодавства, не нараховується пеня, а нарахована за цей період, але не сплачена – підлягає списанню.

Винятком є:

  • порушення вимог до договорів дострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії;
  • відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
  • порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;
  • порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.

Також не застосовуються пеня з ЄСВ (1 березня – 30 квітня). Не накладаються штрафи за несвоєчасну сплату (перерахування), неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів) та за несвоєчасне подання звітностей до податкових органів.Вівторок, 24 Березня 2020 15:46 | Переглядів: 73

Офіційні сайти держ установ