Офіційний сайт Токмацької районної ради Запорізької області

Розділи

Календар

« Серпень 2020 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

Пошук

Новини

Новий мамологічний центр допомагатиме жителькам Запорізької області попереджувати і лікувати недугу

На базі комунальної установи «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» Запорізької обласної ради відкрили мамологічний центр, де жительки Запорізької області зможуть отримувати консультації та проходити якісні діагностичні обстеження. На його створення направлено 920 тис грн. - власні кошти бюджетної установи. Крім того, заклад продовжують оснащувати сучасним обладнанням.

За словами хірурга-онколога Запорізького обласного онкологічного диспансеру Михайла Іобідзе, тепер є можливість провести обстеження молочної залози і поставити діагноз пацієнтці впродовж двох днів.

- Новий мамологічний центр значно розширить можливості Запорізького онкодиспансеру. Наші фахівці відділення патології молочної залози надають допомогу широкого спектру: від хіміотерапевтичного лікування і променевої терапії до оперативного втручання. Але найважливіше – вчасно виявити хворобу. На ранніх стадіях шанси побороти рак значно збільшуються, - нагадав головний лікар Запорізького обласного онкологічного диспансеру Михайло Єсаянц.

На необхідності модернізації Запорізького онкодиспансеру наполягає депутат Запорізької обласної ради Ярослав Криль.

- Наше завдання – створити не просто сучасну лікувальну базу, а дивитися ширше - впроваджувати програми скринінгу. І, в першу чергу, робити це на загальнодержавному рівні. Адже рання діагностика і впевненість людини в тому, що їй допоможуть побороти хворобу, - шлях до зменшення рівня захворюваності на онкологію серед запоріжців. – впевнений депутат Запорізької обласної ради Ярослав Криль.

Не менш важливим етапом в перемозі над хворобою є реабілітація жінок, які з нею зіткнулися. Це питання, зокрема, обговорили під час «круглого столу», який провели в онкодиспансері. Активну участь в ньому взяли депутат Запорізької обласної ради Ярослав Криль та депутат Запорізької обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Олена Клімченко.

Нагадаємо, що в Запоріжжі діє єдина в країні програма реабілітації жінок після операції з видалення молочної залози. Ініціювала проект ще в 2007-му році громадська організація «Переможемо рак».

У той же час, актуальним залишається питання впровадження сучасних методів лікування раку. Нагадаємо, два роки тому розпорядженням голови Запорізької обласної ради було створено робочу групу з покращення матеріально-технічної бази обласного онкодиспансеру. Один із вагомих проектів – будівництво нового корпусу променевої терапії з сучасним обладнанням. Сьогодні роботи на об’єкті ведуться в робочому режимі – вже завершено фундамент, скоро розпочнеться зведення бункеру під вже закуплений надсучасний лінійний прискорювач.П'ятниця, 07 Лютого 2020 09:41 | Переглядів: 76

Офіційні сайти держ установ