Офіційний сайт Токмацької районної ради Запорізької області

Розділи

Календар

« Травень 2020 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Пошук

Новини

21.11.2019 року в м.Запоріжжя відбувся земельний форум в рамках програми "Діалоги про Україну"

Програма «Діалоги про Україну» продовжується. Сьогодні в Запоріжжі відбувся земельний форум у рамках цієї ініціативи.

Про плани Уряду стосовно зміни системи управління земельними ресурсами поінформували під час зустрічі заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький та Уповноважений Президента України із земельних питань Роман Лещенко.

Привітав учасників заходу голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок.

– Наша область не тільки індустріальна, а й агропромислова. Питання земельної реформи для нас важливе і дуже бентежить наших жителів, фермерів, виробників. Важливо, що цей захід відбувається у форматі діалогу, щоб ми разом знайшли компроміс. Ми всі прагнемо розвитку, ми хочемо жити в сучасній європейській державі, тому реформа нам потрібна. Для того, щоб вона відбулася правильно, ми маємо почути один одного. Думаю, наші аграрії хочуть бути власниками на своїй землі, – наголосив Віталій Туринок.

За словами Тараса Висоцького, зараз триває національне обговорення земельної реформи. Минулого тижня в парламенті був прийнятий у першому читанні пакет земельних законопроєктів. 

Роман Лещенко розповів учасникам форуму про зміст земельної реформи та ключові новації. Так, після її реалізації українську землю зможуть купити тільки громадяни України та українські компанії. Спеціально для малих фермерів буде створено програму підтримки дешевих кредитів на купівлю землі.

На зустрічі від Токмацького району виступила голова селянського фермерського господарства "Україна" Будовська Людмила Андріївна(відео - з 17 хв. по 24 хв.).

Земельний форум відбувся у форматі запитання-відповідь, тож учасники мали можливість дізнатися про цікаві та незрозумілі для них новації законодавства, висловити свої пропозиції. Найбільше запорізьких аграріїв цікавили питання стосовно подолання корупції у державних органах, чи потрібен продаж землі фізичним та юридичним особам, строки земельної реформи, забезпечення справедливого розподілу державної підтримки серед агровиробників, рейдерство, захист прав власників. Аграрії також висловили чимало пропозицій, які будуть розглянутi та опрацьовані посадовцями.

Довідково:

На зустрічі  взяла слово народний депутат від «Слуги народу» Юлія Яцик, виступ якої зал зустрів аплодисментами. Яцик — єдина зі «Слуг народу» - народних депутатів Запорізької області, не проголосувала за скандальний закон. Всі інші «Слуги народу» від Запорізької області, недивлячись на запрошення, на зустріч не з'явились.     Четвер, 21 Листопада 2019 16:18 | Переглядів: 230

Офіційні сайти держ установ