Офіційний сайт Токмацької районної ради Запорізької області

Розділи

Календар

« Вересень 2021 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24  
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Пошук

Молочанська міська рада

 

          Місто Молочанськ засновано у 1804 році німцями переселенцями. Спочатку його назва була Гальбштадт, що в перекладі з німецької означає «напівмісто». Засновниками була 21 менонітська родина фламандського походження з Пруссії. Поселення входило до складу Молочної колонії і лежало на східному березі ріки Молочна.

          У 1816 р. Гальбштадт став адміністративним центром Молочної колонії. Менонітами було створено та працювали малі мануфактури та цехи: броварня, водяний млин, фабрика з пошиття одягу, фарбувальна майстерня, горілчаний цех; на півночі містечка висадили плантацію дерев, розвивалось фермерське господарство.

          Менонітська громада дбала про отримання громадянами освіти. У 1835 р. була заснована середня школа. У 1895 році в центрі міста збудована нова будівля середньої школи. Спочатку навчання проводилось у початковій та середній школах, згодом було створено педагогічний коледж, жіноча школа (1882 р.), школа медичних сестер Моріа (1909р.), торгівельна школа.

          У 1842 року Йоганн Корніс, голова Аграрного Товариства, заснував у Гальбштадті промислову зону. Запрацювали два великі млини на паровій тязі, три фабрики оцту, фабрика виготовлення крохмалю, млин для вівса, дві майстерні з виготовлення кахлів, два олійні преси, типографія, дві великі фабрики з виготовлення сільськогосподарського обладнання, автомобільне торгівельне представництво, з’явилась кредитна спілка.

          У 1913 році було завершено будівництво залізничної колії, проведена електрифікація містечка. Стрімкий промисловий та економічний розвиток містечка привів до демографічних змін і вже у 1917 році більшість мешканців були українці, меноніти становили 1/3 частину населення.

          У роки війни з Німеччиною (1915 р.) місто перейменували у «Молочанськ». Спочатку місто було волосним центром, до його складу входило 200 населених пунктів.

          У 1939 році Молочанськ віднесено до Велико – Токмацького району. У роки Великої Вітчизняної війни місто було напівзруйноване. Поступово відбудовувалися будинки та підприємства, були відновлені та розвивались сфери діяльності:
- харчова промисловість (Молочанський молочноконсервний комбінат, Молочанський пивзавод, олійниця, елеватор);
- садівництво (Молочанський плодорозсадник);
- тваринництво і племінна справа (Молочанське племпідприємство);
- деревообробна промисловість (Молочанський меблевий комбінат).

          У теперішній час місто Молочанськ – це місто районного значення, яке розташоване в південній частині Токмацького району на березі річки Молочна, на відстані 12 км від міста Токмак, 16 км. від автошляху Харків – Сімферополь. Через місто проходить залізничний шлях, територіальна автодорога Дніпропетрорвськ-Василівка-Покровське-Гуляйполе-Токмак-Мелітополь. Місто займає площу 0,854 тис. га, має 54 вулиці, 6 провулків, 2275 індивідуальних житлових будинків, 38 багатоквартирних житлових будинків. Центральна вулиця має назву «Шевченка», має протяжність 4,6 км., на ній розташовано міський будинок Культури, спортивна школа, магазини, дитячий санаторій, лікарня. Місто забезпечено природним газом, має 5 артезіанських свердловин, які постачають питну воду.
         

          День міста Молочанськ святкується 21 вересня.

Збереглися пам’ятки архітектури міста Молочанськ: Приватна жіноча гімназія, м.Молочанськ, вул. Рози Люксембург, 17а

          Будівля жіночої школи побудована в 1905р. на кошти німецьких колоністів. Одноповерхова, цегляна, на високому цоколі. Фасад підкреслюється двома виразними ризалітами у стилі голландського псевдо-бароко.
У 2000 р. будинок викупила некомерційна канадська організація і будівля після ремонту набула первісного вигляду. В даний час у будинку розміщується Менонітський центр. Німецька школа, м.Молочанськ, вул. Шевченко, 110

          Будівля школи (училища) побудована в кінці 19ст. на кошти німецьких колоністів і частково – земства. Одноповерхова, цегляна, на високому цоколі, фасад оформлений колонами. Будівля зберегла первісний вигляд.
В даний час в будівлі розміщується міський будинок культури.
Будинок муніципалітету, м. Молочасньк, вул. Шевченка,108

          Молочанська міська рада створена у 1992 році.
Керівники міської ради
Прізвище, ім’я, по-батькові Посада Телефони
Вольвач Володимир Олександрович міський голова 40230
Синиця Наталія Вікторівна секретар ради 40233
Ковальов Денис Сергійович заступник міського голови 40232
Адреса Молочанської міської ради:
71716 Україна, Запорізька область, Токмацький район, м. Молочанськ, вул. Педенко,17 Телефон: код 06178 приймальня 40230


          Кількісний склад міської ради становить 26 депутатів. В міській раді створено та працює 5 постійних депутатських комісій: комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку міста; комісія з питань житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення; комісія з вирішення земельних питань, охорони навколишнього середовища та природних ресурсів; комісія з питань депутатської діяльності, законності та соціального захисту; комісія з питань охорони здоров’я, освіти, культури та спорту.
Виконавчим органом міської ради є її виконавчий комітет у складі 11 чоловік.
Місто Молочанськ має свою символіку, 28 вересня 2011 року рішенням міської ради № 21 затверджено прапор, герб та гімн міста Молочанськ

          Мешканці міста працюють у бюджетній сфері, яка представлена закладами освіти: дошкільний навчальний заклад «Тополька», дошкільний навчальний заклад «Ромашка», Молочанський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія», Молочанська загальноосвітня школа I-III ступенів, Молочанська дитячо-юнацька спортивна школа, Молочанська дитяча школа мистецтв, комунальний заклад «Молочанська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР, державний навчальний заклад «Молочанський професійний аграрний ліцей»;
закладами охорони здоров’я: комунальний заклад «Молочанська районна лікарня» Токмацької районної ради, комунальний заклад «Молочанський центр первинної медико-санітарної допомоги» Токмацької районної ради, комунальна установа «Молочанський дитячий санаторій» ЗОР, комунальна установа «Молочанська психіатрична лікарня» ЗОР, аптека «Пігмаліон».


          У місті працюють підприємства:ПрАТ «Плодорозсадник Молочанський», ПрАТ «Міжрайплемпідприємство» ТОВ «АРТ ПРОМ», ТОВ «Вілтек», ТОВ «Альянс Ойл Україна.
     

          Комунальні послуги населенню надає комунальне підприємство «Громада Молочанської міської ради».

Офіційні сайти держ установ